BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Inner Regions

Rusų Kosminis Pieštukas arba SSRS vs JAV logika

Fryda ● 2012-01-15

Kai NASA pradėjo siųsti savo kosmonautus į erdvę, buvo susigriebta, kad tušinukas besvorėj erdvėj neveiks. Taigi buvo investuota milijonas dolerių į dvejus metus trukusius tyrimus, padėsiančius sukurti rašiklį, rašantį nesvarumo būsenoje, kosmose, aukštyn kojomis, bet kokioje temperatūroje, net iki minus 300 laipsnių Celsijaus…

Rusai, susidūrę su ta pačia problema, nusprendė naudoti pieštuką.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3) : "Rusų Kosminis Pieštukas arba SSRS vs JAV logika"

1 | raidelesekrane

2012-01-16 ● 03:50

Fakto klaidos:

“NASA pradėjo siųsti savo kosmonautus” - “kosmonautai” (vertimas, kiek pamenu, “kosmoso jūreiviai”) yra terminas, kurį naudoja Rusijos kosminė agentūra. NASA naudoja “astronautų” (”žvaigždių jureiviai”) terminą.

“bet kokioje temperatūroje, net iki minus 300 laipsnių Celsijaus…” - minimali temperatūra, kurioje gali būti bet koks materialus kūnas yra minus 273 laispniai pagal Celcijaus skalę (arba 0 pagal Kelvino skalę). Tai yra absoliutaus nulio temperatūrta, kurio praktiškai pasiekti kol kas nėra pavykę ir kažin, ar kada nors pavyks - tai vienas tų ribinių dydžių, kartu su šviesos greičiu and so on. Tad, minus 300 pagal Celcijų yra neįmanoma temperatūra.

Ir, galų gale, kiek man teko domėtis, šis pasakojimas yra visiškas kultūrinis folkloras, skirtas pašiepti amerikiečius. Laikysiuosi šios nuomonės nebent kas nors pateiks patikimą, šį pasakojimą patvirtinantį šaltinį.

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

2 | Fryda

2012-01-16 ● 10:41

Raidelesekrane, dėkui už apšvietimą:) Buvo įdomu skaityti.
Ar tai tiesa, ar juokelis, tiesą sakant visiškai nesidomėjau, nors.. bet kokiu atveju jis neblogai pašiepia pačias Šaltojo karo varžytuves.
Tekstas, toks koks yra, kiek suprantu, užrašytas ant pačio pieštuko pakuotės. Tik pardon už nevykusį(?) astronautų vertimą.

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

3 | raidelesekrane

2012-01-16 ● 19:06

Niekis =) . Kai nesidomi lengva susimaišyti. Džiugu, kad galėjau pasakyti kažką naudingo.

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Rašyti komentarą