BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Inner Regions

Apie basas ir aukštakulniuotas moteris

Fryda ● 2012-02-11

Čia mano kojos prie didelio ežero.

Kojos prie akmenuoto upelio.

O čia kojos šlapiame mieste.

Mano kojos galbūt nėra labai estetiškos, nors, manau, tai daugiausiai priklauso nuo žiūrinčiojo grožio sampratos. Man kojų, tiksliau pėdų, grožis pasireiškia natūralumu - t.y.  storais, galbūt ir truputį purvinais padais ir palaimingai išskėstais tarpupirščiais. Galbūt tai kiek kontraversiškas estetikos suvokimas?

Bet tai nieko tokio. Basomis sėkmingai laksto dauguma vaikų, ir jie neginčyjamai turėtų būti gražūs.

Išsikrausčius gyventi į miestą teko prisitaikyti prie kai kurių nemalonių apribojimų. Pavyzdžiui, gyvendama sodyboje be problemų basa pjaudavau žolę, po to grandydavau žalumą nuo padų tris savaites, nueidavau iki parduotuvės ar įlipdavau į balą, o kartą netgi į šunšūdį. Dabar tokiais dalykais taip lengvai nebeužsiimsi. Tai kas buvo natūralu, dabar tinka tik kai kuriomis aplinkybėmis. Vis dėlto, savo iškrypėlišką pomėgį retkarčiais kultivuoju išėjusi gamton arba lijant lietui, kai šaligatviai šlapi ir švarūs. Vietiniai paprastai į tai žiūri mažų mažiausiai nustebę. Na, taip, jie ant žemės meta nuorūkas, spjaudo ir šikina šunis. O ką ką gi daugiau su ja darysi?

Kartą teko susitikti su vienuoliu, klajojančiu po svietą basomis. Jis paprašytas atkišęs parodė savo juodus padus ir pasigyrė, kad net užmynęs ant smilkstančios cigaretės nieko nebejaučiąs.Man ta idėja labai patiko, tik niekada nesiryžau vaikščioti basa mieste - per daug nešvaru.

Ir iš tiesų, pradėjus daugiau vaikščioti basomis, pajusdavau, kaip mano kojos kartais ima zyzti: nu, gal nusiaunam tuos batus ir pavaikštom žmoniškai? Tiesa, iš pradžių teko pasitreniruoti - kad kiek priprastų padai ir išmokčiau žengti lengvai ir atsipalaidavusi. Galbūt dauguma nustebtų sužinoję, kad jie nebemoka vaikščioti. Po žiemos, praleistos su „kerzais“, nebemokėjau ir aš: namiškiai piktindavosi nuo mano kulnų dunksėjimo į grindis. Iš tiesų viskas paprasta: batai žmogaus koją suvaržo, ir padas dažnai nebegali pakankamai išsilenkti, kaip jai pavyktų natūraliai. Tada koja imama statyti ant kulno, nors viskas turėtų vykti atvirkščiai - padas žemę turėtų pasiekti pagalvėlėmis, visu savo plotu. Ir kuo storesnis bei nelankstesnis bato badas, tuo blogiau. Žmogaus koja turi gauti tam tikrą „atsaką“ iš žemės, t.y. atsitrenkti į ją tam tikru stiprumu. Stori arba gerai amortizuojantys batų padai tai sumažina. Koja imama trenkti į žemę stipriau, idant pareitų pakankamas atsakas. Nusiavus batus iš įpratimo taip daroma ir toliau. Atidaužomi ne tik kulnai, bet ir sąnariams tenka didesnis krūvis. Nenuostabu, kad žmonės, visą gyvenimą nešioję apavą, užmiršta, kaip taisyklingai vaikščioti.

Žinoma, nesiginčysiu, kad žmogui apavas reikalingas. Netgi būtinas. Bet visų pirma - kojų apsaugai, o ne tam, kad jame įsikalinti. Negi niekas nėra rinkęsis batų todėl, kad jie gražūs, nors ir ne visai patogūs? O taip.. Turiu tik vieną aukštakulnių porą, kurią mama įkalbėjo nusipirkti. Savo vienintelį vakarą su jais prisimenu ir šiandien - vakarą indiškame restorane, mielą ir elegenatišką, bet atmiežtą keistu tinstančių kojų jausmu. Namo šlubčiojau, sukandusi dantis ir įsikibusi į draugo parankę. Po to vakaro batelius niršdama sugrūdau į patį tolimiausią spintos kampą. Bet juk tai normalu, kol priprantama - batai trina, yra nepatogūs..  Bet pati vis dažniau atkreipiu dėmesį, kaip susikausčiusios vaikšto moterys su aukštakulniais.  Labai reta kuri sugeba atrodyti tikrai elegantiška. Su laisvu klubų siubavimu, lengvu, plačiu žingsniu. Ai, be to, dar kartais tokie batukai ir įtakoja nugaros skausmus, stuburo iškrypimą ir kojų deformaciją… Bet juk čia ne esmė.

Pagal Masajų Barefoot Technology batų kūrėjus, būtent basumas ir tinkamas kojų raumenų panaudojimas daro didžiulę įtaką tiesiam ir sveikam stuburui. Žmonės, įkalindami save ankštuose batuose, deformuoja savo natūralią pėdų formą. Ypač tai gerai matosi XX a. pr. nuotraukose, kai batai turėjo būti dar nepatogesni. Beje, anksčiau batai abiems kojoms būdavo gaminami vienodi - t.y, visiškai nieko tokio, jei dešinį batą apsiaudavote ant kairės kojos..

Man mama retkarčiais irgi sakydavo, kad batai suformuoja gražią pėdos formą. Šiandien man tai skamba ne ką prasčiau nei kiniečių pėdų laužymo tradicijos.

Beje, vaikštan basam, masažuojami įvairūs taškai paduose. bet koks laukinis ar indėnas turbūt išprotėtų, jei jam reiktų nešioti batus - ir man nepatiktų, idant visada, reikia ar nereikia, reiktų nešioti pirštines. Deja, basakojauti šiais laikais ne taip jau lengva. Kai kurie tyčia laksto basi miestuose ir vadina save barefooteriais, stebindami ir erzindami visus “normalius žmones”, bet pas juos turbūt nesninga.

O aš, man atrodo, puikiai išsiverčiu su patogiais batais, t.y. žemakulniais, lanksčiais padais, leidžiančiais kvėpuoti pėdai ir ne per mažais. Kol kas patogiausias variantas, kokį esu radus - ecco batai(ne, čia ne reklama), kuriuos išknisau kažkokiam skuduryne, ir vien pasimatavus pareiškiau, kad su jais vaikščiosiu visą likusį gyvenimą. Taipogi magiškai veikia ir pats paprasčiausias vakarinis pėdų masažas.

Tokia mat trumpa pėdų gyvenimo apžvalga. Dar truputį kitokių faktų apie aukštakulnių nešiojimą savo bloge pažeria ir andy.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (4) : "Apie basas ir aukštakulniuotas moteris"

1 | viz3

2012-03-27 ● 14:25

Mieste basas nepavaikščiosi dėl stikliukų ir varžčiukų ant gatvių-šaligatvių.

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

2 | Fryda

2012-03-27 ● 22:18

Tai jau taip, dažniausiai tiesa :)

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

3 | R0b

2012-10-07 ● 12:16

Malonu sutikti bendramintę šiuo klausimu :-) Man irgi patinka vaikščioti basam ir supratimas apie pėdų grožį toks pats, kaip čia parašyta. Gaila, kad Lietuvos klimatas tam nėra labai palankus. Įdomu, ar Lietuvoj daug žmonių, kuriems tai patinka?

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

4 | R0b

2012-10-07 ● 12:29

Dar dėl vaikščiojimo mieste: stikliukų ir kitų nepalankių aplinkybių nėra tiek daug, be to, šiek tiek pavaikščiojus basomis, padai tampa pakankamai atsparūs; bet man asmeniškai miesto paviršiai atrodo kažkokie nemalonūs ir erzinančiai nuobodūs, ypač nauji šaligatviai iš trinkelių. Be to, mieste apima šiek tiek nemalonus jausmas, kad be avalynės atrodau kažkaip ne savo vietoj. Nors esu šiek tiek vaikščiojęs basas Kauno senamiesty ir Laisvės alėjoj — niekas nei žiūrėjo, nei kreipė dėmesį.

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Rašyti komentarą